Szyjkowski-Auto Sp. z o.o.

Andrzej Szyjkowski

Felietony Andrzeja Szyjkowskiego

Prezentowane felietony drukowane były w prasie ogólnopolskiej i regionalnej
Artykuły prezentowane w dziale "felietony" zapisane są w formacie PDF. Do ich przeglądania niezbędny jest program Adobe Reader.

Andrzej Szyjkowski

Wykształcenie wyższe, magister inżynier, absolwent wydziału elektrycznego Politechniki Poznańskiej (lata studiów 1971 - 1976), wcześniej uczestnik ogólnopolskich olimpiad fizycznych i matematycznych.

Salon Autogorzów

W latach 1975-1989 związany jako zawodnik z wyczynowym sportem samochodowym. Trzykrotny rajdowy i wyścigowy wicemistrz Polski w sportach samochodowych. Uczestnik ponad 100 rajdów (z czego ok. połowa wygranych) organizowanych na terenie Polski, Skandynawii i innych krajów Europy, w niektórych zawodach uczestniczył jako członek narodowej reprezentacji Polski. W latach 80-tych finalista plebiscytu na najpopularniejszego sportowca województwa gorzowskiego. W latach 70-tych i 80-tych samodzielny konstruktor 16 rajdowych wersji samochodów osobowych.

W latach 1992 - 1993 koncesjonariusz w autoryzowanej sieci sprzedaży importera samochodów Peugeot. Od roku 1993 dealer-operator w sieci General Motors Poland. W latach 1994 - 2000 (trzy pełne kadencje) Członek Rady Franchise General Motors Poland, wybrany do niej przez dealerów Opla jako ich przedstawiciel.

W roku 2006, Andrzej Szyjkowski znalazł się wsród Gorzowian XXI wieku. Gorzowianie XXI wieku to cykl zdjęć przedstawiających mieszkańców miasta - zarówno tych powszechnie znanych jak i zupełnie przeciętnych, przedstawicieli rozmaitych zawodów i grup społecznych, wreszcie osób w każdym wieku. Tak pomyślany projekt ma się stać próbą możliwie przekrojowego opowiedzenia o mieszkańcach miasta u progu nowego stulecia.

Dotychczasowa działalność

Salon Autogorzów

Przedsiębiorstwo Szyjkowski Auto Spółka z o.o. powstało w listopadzie 1994 roku, stanowiąc bezpośrednią kontynuację wcześniejszej działalności gospodarczej prowadzonej przez mgr inż. Andrzeja Szyjkowskiego począwszy od maja 1980 r., kiedy to rozpoczął funkcjonowanie w branży motoryzacyjnej, powołując podmiot gospodarczy pod nazwą Szyjkowski Auto - mgr inż. Andrzej Szyjkowski.

Firma zajmowała się warsztatowymi usługami motoryzacyjnymi, a w okresie późniejszym w ograniczonym zakresie także importem i sprzedażą samochodów. Stały rozwój przedsiębiorstwa i wzrost jego znaczenia na lokalnym rynku motoryzacyjnym umożliwił podpisanie w roku 1992 umowy dealerskiej z importerem samochodów Peugeot. Jednakże z uwagi na niejasną w owym czasie politykę koncernu PSA wobec rynku, w roku 1993 umowa ta została zastąpiona umową dealerską z General Motors Poland, dotyczącą sprzedaży i obsługi posprzedażnej samochodów Opel, która obowiązywała do 2018 roku.Obiekt i lokalizacja

Salon Autogorzów

Na przełomie października i listopada 1999 r. przedsiębiorstwo przeniosło swoją siedzibę do własnego, nowo wybudowanego obiektu przy ul. Elżbiety Zawackiej w Gorzowie na działce o powierzchni 5463 metrów kwadratowych. Obiekt został opracowany koncepcyjnie, a następnie szczegółowo zaprojektowany, zbudowany i wyposażony celowo pod kątem prowadzenia wszechstronnej działalności w branży motoryzacyjnej, przy czym jego rozwiązania i wielkość wyprzedzają obecne potrzeby przedsiębiorstwa i zapewniają szerokie możliwości rozszerzania działalności.

W efekcie powstał obiekt, którego lokalizacja, kształt architektoniczny, wyposażenie, funkcjonalność i wewnętrzna organizacja stawiają go w ścisłej czołówce takich inwestycji w Polsce, niezależnie od reprezentowanej marki, będąc także oczywiście - z wyraźna przewagą - najlepszym tego rodzaju obiektem w Gorzowie i regionie.

Na działkach bezpośrednio przylegających do działki przedsiębiorstwa oraz połączonych z nią komunikacyjnie, zlokalizowana jest stacja paliw sieci Shell oraz restauracja Mc Donald`s.

Magazyn Autogorzów

Posiadamy obiekt dealerski zlokalizowany zaledwie nieco ponad 100 kilometrów od Berlina, co jest szczególnie ważne w związku z wstąpieniem Polski do Unii Europejskiej w dniu 1 maja 2004 roku. Od tego czasu firma rozpoczęła sprzedaż samochodów do innych krajów Unii Europejskiej oraz usług serwisowych dla klientów Berlina i okolic przygranicznych.

Powierzchnia zabudowy - trzy kondygnacje: 2500 metrów kwadratowych w tym salon sprzedaży:500 metrów kwadratowych, serwis: 750 metrów kwadratowych, magazyn części zamiennych 400 metrów kwadratowych, podziemny magazyn samochodów: 900 metrów kwadratowych, biura: 350 metrów kwadratowych, parking: 3 500 metrów kwadratowych. Obiekt dealerski wyposażony jest miedzy innymi w: 14 stanowisk serwisowych i pełne nowoczesne wyposażenie serwisowo-diagnostyczne:
Serwis Autogorzów
  • stanowisko recepcji bezpośredniej z pełną linią diagnostyczną
  • centralne instalacje sprężonego powietrza i dystrybucji oleju
  • myjnię samochodową
  • pełne zaplecze socjalno - szkoleniowe
  • awaryjny system zasilania energią elektryczną
  • nowoczesny system grzewczy z zastosowaniem nagrzewnic z termowentylatorami i modułem klimatyzacji